Darmowa dostawa już od 50zł Szybkie dostawy na terenie Polski i UE
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Naczynia liturgiczne i akcesoria

( ilość produktów: 466 )

Każda liturgia sprawowana w Kościele katolickim nie może obyć się bez specjalnie przeznaczonych do tego naczyń liturgicznych. Pan Jezus w czasie Ostatniej Wieczerzy ze swoimi uczniami miał do dyspozycji zupełnie inne przedmioty niż te, których obecnie używa się podczas Mszy Świętej. Niemniej jednak właśnie z uwagi na podniosłość każdej Eucharystii naczynia liturgiczne zostały tak wykonane, aby uczcić symboliczną ofiarę Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa, sprawowaną pod postaciami chleba i wina.

Naczynia liturgiczne - niezbędne do celebracji Mszy Świętej

Naczynia liturgiczne, jakie oferuje Aslan.com.pl to przede wszystkim kielichy mszalne, które kapłan wykorzystuje podczas Mszy Świętej do spożywania konsekrowanego wina. Jest to bez wątpienia podstawowe i najważniejsze naczynie wymagane do przeprowadzenia Eucharystii. Może mieć postać klasyczną lub bogato zdobioną. W dalszej kolejności wymienić należy ampułki na wodę i wino, lawaterz służący do lavabo, czyli obmycia rąk oraz patenę, czyli płaski, niewielki talerzyk wykorzystywany do położenia konsekrowanego Ciała Pana Jezusa. Inne naczynia liturgiczne, których nie może zabraknąć podczas sprawowania Mszy Świętej to Cyborium, czyli Puszki przeznaczone do przechowywania Najświętszego Sakramentu czy Vasculum, a więc naczynia służącego do obmycia rąk przez szafarza po Komunii Świętej lub umieszczenia w nim okruszków Hostii.

Wysokiej jakości naczynia liturgiczne o nienagannej estetyce

W Aslan.com.pl znajdą Państwo naczynia liturgiczne, wykonywane według ściśle określonych standardów nakładanych przez Kościół. Produkowane są z wysokiej jakości mosiądzu z dodatkiem złota lub srebra. Część oferowanych w naszym sklepie naczyń liturgicznych jest niklowana, a część pozłacana. Tak szeroki wybór przedmiotów umożliwi zarówno osobom duchownym, jak i świeckim zajmującym się zaopatrzeniem parafii i kościoła na dopasowanie ich wyglądu do indywidualnych oczekiwań. Wszystkie utensylia produkowane są w Polsce przez firmy z długoletnią tradycją. Zapewniają zatem najwyższą jakość oraz korzystne ceny.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z pełną ofertą sklepu Aslan.com.pl. Oferujemy również inne akcesoria liturgiczne w postaci monstrancji, kustodiom, kropideł, kropielnic, naczyń na wodę święconą, butelki na oleje święte itp.

Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 931 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Wysyłka na czas, dobrze zapakowana i zabezpieczona.
2024-05-17
Szybka realizacja i wysylka
pixel