Darmowa dostawa już od 50zł Szybkie dostawy na terenie Polski i UE
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ikony Archaniołów

( ilość produktów: 5 )

Stanowią odzwierciedlenie prawd wiary i duchowości religii. Ikony religijne, gdyż o nich mowa, są ważnym elementem wystroju kościołów, ale również miejscem do sprawowania kultu i manifestem określającym swoje przywiązanie do wiary. Znajdują zatem zastosowanie nie tylko we wnętrzach sakralnych, ale również prywatnych, pomagając w wykreowaniu atmosfery modlitewnego skupienia. Polecamy zatem ikony archaniołów, które wykonane z największą starannością o detale staną się pięknem miejscem czci dla tych Niebiańskich Orędowników.

Jakie sceny przedstawiają ikony archaniołów?

Według tradycji żydowskiej i chrześcijańskiej święci Archaniołowie są wysłannikami Boga do wykonania na ziemi specjalnych misji. Dowodem tego może być tłumaczenie ich imion, które z hebrajskiego oznaczają: "Któż jak Bóg" (Michał), "Bóg jest siłą" (Gabriel) i "Bóg uleczył" (Rafał). Ci trzej Archaniołowie występują zarówno w księgach Starego, jak i Nowego Testamentu. Najważniejszą pozycją cieszy się św. Michał Archanioł, który stoi na czele wszystkich duchów niebieskich i toczy ostatnią walkę z szatanem, o której mówi Apokalipsa św. Jana. Wstawia się również za ludźmi u Boga, towarzysząc duszom przy śmierci oraz w drodze na Sąd Boży. Gabriel jest symbolem zwiastowania, miłosierdzia i objawienia, z kolei Rafał określany jest jako patron chorych, wędrowców i lekarzy. Ikony Archaniołów są zatem piękną formą przynależności wiernych wobec Boga i Jego potężnych, niebiańskich strażników ludzkości. Stanowią nieocenioną pomoc na drodze duchowego rozwoju i zarazem przypomnienie, że każdego dnia jesteśmy otoczeni Bożą miłością i opieką.

Ikony archaniołów idealne na prezent z okazji Chrztu Świętego, Pierwszej Komunii Świętej, Bierzmowania

Polecamy ikony Archaniołów jako pomysł na prezent. Te zakupione w naszym sklepie wyróżniają się wysoką jakością i starannym wykończeniem, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w roli oryginalnego upominku dla osób duchownych oraz bliskich, np. z okazji Chrztu, Pierwszej Komunii, Bierzmowania czy ślubu.

Ikony Archaniołów stanowią doskonały sposób na umocnienie wiary. Jeśli nie mają ich jeszcze Państwo w swoim domu, to zapraszamy do składania zamówień!

Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 931 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Wysyłka na czas, dobrze zapakowana i zabezpieczona.
2024-05-03
Wszystko dobrze tylko trochę długo czekałem na przesyłkę
pixel